Web Domain ve Hosting

Web Domain ve Hosting nedir?

Domain (Alan Adı) internet üzerinde kelimelerin yada rakamların tescil edildiği isimlerdir. Web sitelerinin bir isimleri yani adresleri olmak zorundadır. www.pusulateknoloji.com.tr bir domaindir. Bu domain dns protokolü ile bir hosting hizmetine bağlanır ve IP adresleri üzerinden yayın yapar.


Domain tescili zorunludur!

Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece IP adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir. Domain aynı zamanda sizin, yada sahip olduğunuz şirketin internetteki kimliğidir. İnternette yer almak istediğiniz takdirde ilk olarak alan adınızı (domain) satın almanız gerekir.

Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. 

Sahibi bulunduğunuz firmanız, tanınmış olan soyadınız, markanız için hala alan adı (domain) almadıysanız bunu en kısa zamanda almanızı öneririz. Günümüzde birçok firma bunu zamanında yapmadığı için ya çok yüksek paralar ödeyerek isimlerini almak yada çok farklı ve uygun olmayan isimler altında firmalarını internete açmak zorunda kalmaktadır. 

Domain tescili için firmamız size her konuda ücretsiz danışmanlık yapmaktadır.

 

Web Hosting nedir?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Web sitenizin çalışabilmesi için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişebilir olmak zorundadır.

Gece 03:00 de bilgisayarınızdan web site adresinize girdiğinizde web siteniz karşınıza geliyorsa o anda sizin bilgisayarınız bizim sunucumuza bağlanarak siztenize ait dosyaları bilgisayarınızın ekranına taşıyor demektir. İşte bunun için sunucuların sürekli açık ve internete bağlı olmaları gerekir. Sunucular datacenter dediğimiz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, siber internet olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu ve hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır. 

Ayrıca mailler de yine bu sunucular üzerinden sağlanmaktadır. 

Kaliteli ve uygun fiyatlarla Hosting hizmeti almak için daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Biz bir dijital medya ajansıyız. Markanızın dijital platformlardaki varlığından sorumluyuz. Web sitenizi yaparız, içeriklerini üretiriz, periyodik güncellemelerini yaparız. İnternet reklamlarınızı planlarız. Facebook ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya profillerinizi yönetiriz. Dijital pazarlama stratejilerinizi belirler ve uygularız. Dijital girişim fikirlerinizi projelendirir ve yol haritaları hazırlar. Daha Fazla


Bize Ulaşın
(532) 706-6200