Gastepress.com Advertorial Tanıtım Yazısı

Advertorial Tanıtım Yazısı

Advertorial nedir?

Reklam ile bilginin bir arada sunulmasıdır. Advertorial kelime yapısı “advertising” ve “editorial” kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Advertorial reklamı, yalnızca tanıtım değil, aynı zamanda haber niteliği de taşır. Herhangi bir ürün ya da hizmet için advertorial reklam çalışması yapılırken, bunun bilgiyle birlikte hedef kitleye ulaştırılması amaçlanır. İnternet çağında olduğumuz için kurgusal reklamlardan ziyade advertorial reklam alternatifleri hem reklam verenleri hem de hedef kitleyi çok daha fazla etkilemektedir. Bu sebeple advertorial reklamın geri dönüş oranı oldukça yüksektir.

Gastepress.com’daki tanıtım yazısının avantajları nelerdir?

SEO etkisi: gastepress.com’da advertorial yazısı, aynı haber/yazı sayfaları gibi oluşturulur. Kendine ait bir link (bağlantı) adresi bulunduğu için reklamveren tarafından kolayca paylaşılabilir.

Paylaşılabilirlik: Oluşturulan sayfaya gerekli arama motoru optimizasyonu (SEO) yapılır. Gastepress.com’un domain (alan adı) yaşı ve hit oranları göz önüne alındığında yayına giren tanıtım sayfaları Google, Bing, Yandex gibi arama sitelerinde üst sıralarda görüntülenmektedir.

Kalıcılık: gastepress.com’da bir kez yayına giren tanıtım yazınız, siz talep etmedikçe kaldırılmaz. Böylece tanıtımınız kısa süre için değil, sürekli olarak yayında kalır.

Sosyal Medya paylaşımı: Yayına giren advertorial tanıtım yazısı, gastepress.com’un sosyal medya sayfalarında da paylaşılır. Sayfalarımızın haftalık ortalama 100 bin hit erişimi bulunmaktadır.


Bunlara ek olarak; Advertorial sayfasında yer alacak reklamverenin web sitesi linki, gastepress.com’dan backlink çekerek reklam verenin web sitesinin Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarında sayfa değerinin yükselmesine yardımcı olur. Google vb arama motorlarındaki arama sonuçlarında üst sıraya yükselmesine yardımcı olur.

Advertorial yazısı, gastepress.com’un ilgili kategorileri ile bağlantılandırıldığı için reklam gibi algılanmaz.


Sık Sorulan Sorular;

Reklam vermek istiyorum, ne yapmalıyım? : Bize e-posta (info@gastepress.com) aracılığıyla ulaşarak fiyat bilgisi isteyebilirsiniz. Tarafımızdan en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacak, ücretler ve satış detaylarıyla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Ziyaret istatistikleri : Gastepress.com’un ziyaret istatistikleri Google Analytics tarafından düzenli olarak ölçülmektedir. Gastepress, ayda ortalama 150 bin sayfa gösterimine ulaşmaktadır. Sitede geçirilen ortalama süre 12 dakikanın üstündedir. Etkili SEO sayesinde organik arama ile sayfa gösterimleri oranı yüzde 70 seviyesindedir. Alexa verilerine göre Kayseri’nin en çok tıklanan haber siteleri arasındadır. gastepress.com domain yaşı: 2012’den beri.

Gastepress.com’un hedef kitlesi nedir? : Gastepress nitelikli yayın kalitesi ile ABC1C2 grubu hedef kitleye ulaşmaktadır. Gastepress, Kayseri ve Türkiye’nin en çok tıklanan haber siteleri arasında olup ziyaretçilerimizin çoğunluğu 22-55 yaş aralığından oluşmaktadır.


Reklam rezervasyonu, backlink, ücretler, farklı çözümler ve tüm sorularınız için bizimle e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@gastepress.com

Biz bir dijital medya ajansıyız. Markanızın dijital platformlardaki varlığından sorumluyuz. Web sitenizi yaparız, içeriklerini üretiriz, periyodik güncellemelerini yaparız. İnternet reklamlarınızı planlarız. Facebook ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya profillerinizi yönetiriz. Dijital pazarlama stratejilerinizi belirler ve uygularız. Dijital girişim fikirlerinizi projelendirir ve yol haritaları hazırlar. Daha Fazla


Bize Ulaşın
(532) 706-6200