Digital Reklam & PR

Digital Reklam & PR

Dijital Reklam & PR; markamızı, şirketimizi, projemizi veya bir online varlığımızı yönetmek ve iyileştirmek için online yöntem ve araçların yani sosyal medya, sosyal imleme ve paylaşım, arama motoru, blog, forum, haber siteleri gibi internet araçlarının halkla ilişkiler amaçlı ve doğru kullanılmasıdır.


Bunlara ek olarak hedef kitle ile kurulan iletişimin yanı sıra, SEO ile arama motorları için optimize edilen basın duyurularının yayını, sosyal medya siteleri aracılığıyla basın duyurularının yayılması, kişisel/kurumsal virallerin oluşturulması, bir kurum hakkındaki bilgilerin paylaşımı, marka hakkında konuşulmasının sağlanması, marka yeniliklerinin takip edilebilir hâle getirilmesi, büyük kitlelere kısa sürede e-posta yoluyla erişilmesi, acil durumlarda müdahale edilmesi, marka iletişimine karşı olumlu ve olumsuz tepkilerin ölçülmesi, word of mouth ve word of mouse (!) iletişimin teşvik edilmesi ve daha birçok online faaliyet Dijital PR kapsamındadır.

Bugün internet medyasında ulusal ve yerel bazda yayın yapan 750 civarında haber sitesi var. Bu sitelerden 50 tanesi günde 100 bin’den fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Pusula Teknoloji olarak sunduğumuz Dijital PR Hizmetimizle; şirketler, kurumlar, şahıslar, markalar ve bu markaların ürünleri ilgili internet haber, blog, forum sitelerinde haber - reklam çıkarılması konusunda dijital medya danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Bunun yanı sıra;

İtibar Yönetimi : Kurum, kişi ve markanın tüm iş süreçlerinin ve hedeflerinin gözden geçirilerek iletişim odağının stratejik olarak belirlenmesi, yönetilmesi gereken ilk alandır. İtibar yönetimini, belirlenen stratejiler doğrultusunda tüm iletişim unsurlarının planlanması, tasarlanması ve uygulama sürecinin koordinasyonunun sağlanması olarak tanımlarız. İtibarı etkileyecek her süreçte, örneğin yönetim kurulu düzeyinde danışmanlık alabilmek dahi kritik bir öneme sahiptir. Planlı, süreklilik arz eden ve yaratıcı bir yönetim anlayışı bu alanda büyük önem taşır.

Kriz İletişimi : Kriz, kurumlar için her an, her boyutta yaşanabilir olumsuz bir sürecin tanımıdır. Krizler, önceden tespit edilerek önlemler alınabileceği gibi hiç beklenmeyen anlarda da yaşanabilir. Bu noktadaki ilk adım; öngörüler doğrultusunda kriz senaryolarının belirlenmesi ve hazırlıklarının yapılmasıdır. Krizlerin iyi biçimde bertaraf edilmesi doğrultusunda deneyimli ekibimiz; kriz sözcülerinin tespiti, kriz masası yönetimi, doğru ve kontrollü bilgi akışı sağlanması ve tüm sürecin titiz biçimde takibi noktalarında etkin bir yönetim sergilemektedir.

Medya İletişimi : Sahip olduğu güçle medya, iletişim dünyasında hala en değerli yatırım alanlarının başında geliyor. Teknolojinin de gelişmesiyle değişime uğrayan medya hem konvansiyonel hem de yeni platformlarıyla; kurumların, markaların ve kişilerin iletişiminde en önemli alanları temsil ediyor. Medya iletişiminde etkin olmak, etkin içerik gücü, medyanın dinamiklerini iyi tanıma, gündem takibi ve yıllara dayanan profesyonel iş yapış süreçleriyle ilgilidir. Sadece etkin medya gücümüzle değil; sürekli üreterek, stratejik medya planları yaparak bu iletişimi iş ortaklarımız için doğru biçimde sağlıyoruz.

Pazarlama İletişimi : Bir ürün veya hizmet için hedef kitleye daha yakından dokunan süreçler yaratmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken, ilgili ürün veya hizmetin marka konumlandırmasını öncelikle masaya yatırıp özümsüyoruz. İş hedefleri paralelinde pazarlama iletişimine yön verecek stratejileri ve taktikleri belirleyerek, doğru zamanda doğru hikayeler oluşturuyor, tüketicinin zihninde ve kalbinde ilgili markaların yer edinmesini sağlıyoruz.

Dijital PR : Halkla ilişkiler yönetimi sadece konvansiyonel alanda ilerlemiyor, yeni dünyanın iletişiminin hareket alanı özelliği taşıyan dijital dünyada da anlam kazanıyor. Pusula Teknoloji olarak halkla ilişkiler bilgi birikim ve bakış açımızı, yeni dünyanın kurallarına göre uyarlıyor, markalarımızın halkla ilişkilerini dijital alanda da başarıya ulaştırıcak şekilde yön gösteriyoruz. Halkla ilişkilerin kriz ve içerik yönetimi, KSS, lider iletişimi gibi birçok alt başlığını dijital mecraların ve sosyal ağların gözünden bakarak kurguluyor ve 7/24 takibini yapıyoruz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Biz bir dijital medya ajansıyız. Markanızın dijital platformlardaki varlığından sorumluyuz. Web sitenizi yaparız, içeriklerini üretiriz, periyodik güncellemelerini yaparız. İnternet reklamlarınızı planlarız. Facebook ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya profillerinizi yönetiriz. Dijital pazarlama stratejilerinizi belirler ve uygularız. Dijital girişim fikirlerinizi projelendirir ve yol haritaları hazırlar. Daha Fazla


Bize Ulaşın
(532) 706-6200